Czy warto sprzedać mieszkanie do remontu?

Czy warto sprzedać mieszkanie do remontu?

Kwestia remontu może spędzać sen z powiek. Moda szybko przemija i często ciężko jest trafić w gusta większości Klientów. Kosztowne materiały nie są wyznacznikiem wysokiego zainteresowania nieruchomością. Ofert na rynku jest wiele, dlatego czasem ciężko o przebicie. Ponadto rezygnacja z remontu oszczędzi czas i pieniądze. Jak wiadomo, nie zawsze usługi ekipy remontowej są wykonywane we właściwy sposób i po remoncie sytuacja może wyglądać jeszcze gorzej. Koszt remontu, który wyniesie powyżej kilkudziesięciu tysięcy złotych, zazwyczaj nie zwraca się w trakcie sprzedaży mieszkania. 

Czy Warto Sprzedać Mieszkanie Do Remontu?

Wyremontować stare czy kupić nowe?

Planując wydatki związane z remontem, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę koszty związane z zakupem materiałów oraz wynajęciem ekipy remontowej (jeśli na taką się decydujemy). Ewentualna sprzedaż mieszkania jest decyzją, nad którą powinniśmy się dobrze zastanowić. Najlepiej jest rozpisać sobie wszelkie kosztorysy związane z remontem i podjąć decyzję, czy jest to opłacalne. W przypadku remontu należy pamiętać o możliwej konieczności wymiany instalacji gazowych czy elektrycznych. Do tego dochodzi zamontowanie drzwi , okien czy odpowiednie ustawienie mebli. Często w takich przypadkach zatrudnienie przez nas ekipy remontowej jest konieczne, co dodatkowo podnosi koszty. Co więcej, do tego dochodzą materiały– wykorzystanie tych tańszych i gorszej jakości może doprowadzić do konieczności wykonania kolejnego remontu po kilku latach. 

Ogólne wydatki przy remoncie sięgają często powyżej 50 tys. złotych. W takiej sytuacji warto więc zastanowić się, czy sprzedanie mieszkania nie będzie dla nas bardziej opłacalne

Czy warto sprzedać mieszkanie do remontu?

Mieszkanie nadaje się do generalnego remontu, a my nie mamy na to funduszy? Zaciąganie kredytu niekoniecznie jest dobrym wyjściem z sytuacji. Odsetki często bywają wysokie, przez co spłacanie trwa nawet kilkanaście lat. W takim wypadku warto pod uwagę wziąć sprzedaż aktualnego lokum i zakup nowego. Wiele osób poszukujących mieszkań jest nastawionych na zakup nieruchomości do remontu. Dzięki temu mają możliwość wyposażenia lokum we własnym zakresie. 

Oczywiście możliwe jest również przeprowadzenie drobnych zmian, które zmieszczą się w kilku tysiącach złotych. Odświeżenie mieszkania w niewielkich kwotach to np. wymalowanie ścian czy założenie tapet, przemeblowanie czy zakup niedrogich dodatków w postaci roślin doniczkowych lub oświetlenia.

Czy remont przed sprzedażą się opłaca?

Przy gruntownym remoncie mieszkania konieczne jest przeprowadzenie prac i instalacji , do których najczęściej potrzebna jest pomoc fachowej ekipy. Biorąc pod uwagę jednak koszty takiego zabiegu, nie zawsze jest to opłacalne. 

Największą uwagę powinniśmy poświęcić rzeczom, które przykuwają wzrok w pierwszej kolejności. Są to np. kolory ścian czy meble. Pomieszczeniem, na które najbardziej zwracają uwagę potencjalni Klienci są salon i sypialnia. Jednak w kuchni czy łazience również warto poświęcić czas przy sprzątaniu, wliczając w to fugi czy ściany. W przypadku ścian, najlepiej jest postawić na jasne kolory, które będą optycznie powiększać pomieszczenie.  Farba nie przyda się tylko do odmalowania ścian, ale również szafek w kuchni czy łazience. Odświeżenie ich z pewnością doda pomieszczeniom dodatkowych walorów estetycznych. Warto również naprawić uszkodzone gniazdka czy niedomykające się drzwi od szafy. W sklepach lub u osób prywatnych możemy zakupić meble w niskich cenach, które dodatkowo uatrakcyjnią wystawioną przez nas nieruchomość.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *