Skup nieruchomości zadłużonych

Skup nieruchomości zadłużonych | z komornikiem | z zadłużeniami czynszowymi

Dom Invest

Czym
Są Nieruchomości Zadłużone?

Termin ten dotyczy wszystkich mieszkań, domów oraz działek, które posiadają na sobie różnego rodzaju obciążenia finansowe. Istnieją różne rodzaje zadłużeń, wśród nich znajdują się takie jak komornicze bądź spółdzielcze. Każde z nich charakteryzują inne cechy i problematyka.

Nasi specjaliści z Dom Invest zajmują się skupem zadłużonych nieruchomości na terenie Krakowa i Warszawy. Każde z mieszkań, domów czy działek ze zobowiązaniami finansowymi odkupujemy od właścicieli za gotówkę.

Rodzaje zadłużeń

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje zadłużeń: zadłużenie w banku (hipoteczne), komornicze i spółdzielcze, inaczej zwane też czynszowym. Najkorzystniejszą sytuacją dla potencjalnego nabywcy jest ta, w której mieszkanie bądź dom zadłużony jest w banku. Sytuację tą da się rozwiązać w nieskomplikowany sposób, bez obaw o zbyt długi czas trwania wszelkich formalności.

W przypadku zadłużenia komorniczego sytuacja jest bardziej skomplikowana. Wymaga ona dopełnienia wielu formalności oraz spłacenia wierzycieli hipotecznych. Możliwa jest także wpłata zadatku, dzięki któremu zostaje spłacone zadłużenie. Akt przeniesienia własności następuje wówczas w momencie, w którym sprzedający przedstawi zaświadczenie o wykreśleniu zadłużenia z księgi wieczystej. Nasza firma zajmuje się także skupem nieruchomości z komornikiem na terenie całego Krakowa. Odkupimy również mieszkania bądź domy z zadłużeniem komorniczym znajdujące się w Lublinie oraz innych miastach.
Nieruchomości z zadłużeniem spółdzielczym często można zakupić na licytacjach organizowanych właśnie przez spółdzielnie mieszkaniowe. Należy jednak pamiętać, że jedyną bezpieczną drogą jest kupno takiej nieruchomości właśnie za pośrednictwem licytacji, nie bezpośrednio od właściciela-dłużnika. Podobnie jak    w przypadku innych rodzajów zadłużeń, nasza firma zajmuje się także skupem nieruchomości z długiem czynszowym na terenie Katowic  i okolicznych miejscowości.

Jak wygląda proces zakupu zadłużonej nieruchomości?

W procesie zakupu nieruchomości obciążonej zadłużeniem niezwykle ważne jest dopełnienie wszelkich formalności. Najistotniejszym procesem, przez który należy przejść, jest ten związany z bankiem. Należy bowiem złożyć wniosek o wykreślenie egzekucji komorniczej, dzięki któremu bank wyrazi zgodę na sprzedaż nieruchomości, której zakup pierwotnie sfinansował. W takiej sytuacji bank najczęściej wymaga przesłania przedwstępnej umowy sprzedaży danej nieruchomości bądź uiszczenia określonej kwoty na poczet spłaty kredytu. Kupujący jest zobligowany do przesłania rzeczonej kwoty na rzecz banku niezwłocznie po sfinalizowaniu sprzedaży. Kiedy płatność zostanie już zaksięgowana, bank może wykreślić hipotekę z księgi wieczystej danej nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że w akcie notarialnym musi znaleźć się zapis mówiący o konieczności przesłania części bądź całości kwoty potrzebnej do spłaty zadłużenia na konto banku.

Skup zadłużonych mieszkań

Nasza firma zajmuje się skupem zadłużonych nieruchomości za gotówkę w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie czy Katowicach. Dotyczy to wszystkich rodzajów zadłużenia, zarówno tych czynszowych, jak i komorniczych. Jeśli chcą Państwo sprzedać swoją nieruchomość, która obciążona jest długiem finansowym, zapraszamy do kontaktu. Z pewnością znajdziemy najdogodniejsze dla Państwa rozwiązanie.

Nasi eksperci z Dom Invest zajmują się także skupem zadłużonych mieszkań na terenie Wrocławia. Niezależnie od rodzaju zobowiązania finansowego, które ciąży na danej nieruchomości, każdorazowo oferujemy Państwu jej zakup za gotówkę. Skupem mieszkań z zadłużeniem zajmujemy się także na terenie Katowic    i okolicznych miejscowości.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą znajdą Państwo na stronie internetowej. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, starając się znaleźć najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie.

0 +
Zakupionych Nieruchomości
0 +
Zadowolonych Klientów
0 +
Lat Doświadczenia